Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja sportowców

Sportowcy intensywnie eksploatują swoje ciała, a więc nico bardziej narażeni są na kontuzje i urazy. Rehabilitacja sportowa leczy ból i pozwala na powrót do pełnej sprawności, a nawet do dalszych wzmożonych wysiłków sportowych.

Diagnozujemy źródło bólu i problemu, przywracamy pełen i bezbolesny zakres ruchu, przygotowujemy ćwiczenia, które pomagają w pełnym obciążeniu rehabilitowanego ciała i wypracowujemy pełną funkcjonalność charakterystyczną dla danej dyscypliny sportu.

Urazy sportowe

Uprawianie sportu przynosi mnóstwo korzyść dla całego organizmu, jednak przez wypadki, np. upadki, brak solidnej rozgrzewki, niewłaściwe używanie sprzętów sportowych czy ćwiczenia niedostosowane poziomem do możliwości każdego sportowca – profesjonalistę czy amatora, spotkać mogą kontuzje czy urazy.

Mogą mieć one przebieg przewlekły lub ostry. Na przewlekłe „pracujemy” przez dłuższy czas, przeciążając mięśnie. Ostre natomiast są konsekwencją nagłych, gwałtownych urazów. Najczęstsze są tu skręcenia stawów, które mogą wiązać się np. z uszkodzeniem torebki stawowej. Nierzadkie są także zapalenia ścięgien lub ich przyczepów, np. tzw. łokieć tenisisty.

Pomagamy w leczeniu zarówno w stanach przewlekłych, jak i ostrych. Dobieramy rodzaj terapii indywidualnie i pomagamy w przygotowaniu ciała do dalszych, niezakłóconych bólem treningów i startów w zawodach.

Profilaktyka

Uprawianie sportu, szczególnie wyczynowe lub amatorskie, ale z dużą intensywnością, wymaga profesjonalnego przygotowania mięśni do wysiłku. Stosujemy nowoczesną i sprawdzoną już metodę Indiba® Active. Pomaga ona w prawidłowym nawodnieniu i unaczynieniu tkanek, przyśpiesza ich naturalne procesy gojenia. Ponadto oddziałuje na wybrane grupy białek komórkowych, stymuluje jądra komórek i ich metabolizm. O skuteczności Indiba® Active świadczy stosowanie jej przez największe kluby piłkarskie na świecie i ponad 30 Komitetów Olimpijskich.

Diagnostyka

Gwałtowne urazy sportowe czy nawracające kontuzje potrzebują solidnej diagnostyki – tylko dzięki niej fizjoterapeuta może precyzyjnie dobrać metodę terapii i zagwarantować jej skuteczność.

Wykonujemy pełną diagnostykę sportową: badania USG, składu ciała, poziomu zakwaszenia, badamy siłę mięśniową, zakresy ruchomości i stabilności stawów, wykonujemy testy ortopedyczne, testy funkcjonalne oraz oferujemy nagrania w czasie rzeczywistego ruchu pacjenta, co pozwala na analizę techniki ruchu.

Obsługa grup

Nasze multidyscyplinarne podejście do sportu oraz kilkunastoletnie doświadczenie pozwala na skonstruowanie odpowiednich procedur obsługi grup sportowych z wybranych dziedzin.

W przypadku chęci podjęcia współpracy z grupą sportowców prosimy o kontakt.