Metody

Nieustannie doszkalamy się i śledzimy światowe nowości w dziedzinie fizjoterapii. Dzięki temu mamy pewność, że dla naszych pacjentów robimy wszystko, co jest możliwe, aby pomóc im w zwalczeniu bólu i powrocie do pełnej sprawności.

Manipulacje powięziowe (Fascial Manipulation)

Metoda opierająca się na anatomii i fizjologii układu ruchu opracowana przez Luigiego Stecco, fizjoterapeutę. Efekty tej metody są szybkie i bardzo skuteczne. Pojęcie manipulacji powięziowych obejmuje techniki stosowane w leczeniu powięzi głębokiej.

Powięź – tkanka, która jako jedyna swoją konsystencją poddaje się naciskowi (tzw. plastyczność tkanki).

Pracując na punktach sklejenia powięzi, możemy radzić sobie z zaburzeniami w obrębie stawów i mięśni. Bolesny ruch, ograniczenie mięśniowe, deficyt siły pozwala określić jednostkę, sekwencje lub spirale mięśniowo-powięziową, które wymagają leczenia.
Poprzez weryfikację ruchową i palpacyjną jesteśmy w stanie znaleźć w powięzi miejsce, w którym doszło do zaburzeń ślizgu i ewentualnych zmian w strukturze tkanki.

Metoda pozwala na uwolnienie ograniczeń tkwiących głęboko w bardzo krótki sposób, jednocześnie patrząc globalnie na człowieka.

Działanie na punktach sklejenia powięzi daje:

  • poprawę zakresu ruchomości,
  • likwidację bólu,
  • rozluźnienie napięcia mięśniowego,
  • uwolnienie sklejeń powięziowych.